Кафедра фінансів і підприємництва (до 2018 року кафедра фінансів і кредиту) була створена 01.09.1993 р. шляхом виокремлення з кафедри економіки.

Першим завідувачем кафедри фінансів був Чупіс Анатолій Віталійович (з 01.09.1993 р. до 13.05.1996 р.), наразі очолює кафедру Боронос Володимир Миколайович (з 20.06.1996 р. по теперішній час).

За цей час кафедра пройшла бурхливий шлях розвитку із невеликого колективу де налічувалось всього пять кандидатів наук до потужної навчально-наукової структури яка на сьогодні налічує більше двадцяти штатних стівробітників, всі з яких мають наукові ступені докторів або кандидатів наук, більшість з яких є випускниками кафедри.

Кафедра фінансів і підприємництва веде підготовку фахвців на бакалаврському рівні за спеціальностями «Фінанси, банківська справа і страхування» (освітня програма "Фінанси та облік в підприємництві") та "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" (освітня програма "Електроний бізнес, фінанси та комунікації").

На магістерському рівні на кафедрі ведеться підготовка за за спеціальностями «Фінанси, банківська справа та страхування» (освітня програма "Фінанси і аудит підприємництва") та "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" (освітня програма "Інвестиції, підприємництво та стартапи").

На аспірантському рівні на кафедрі ведеться підготовка за спеціальністю «Фінанси, банківська справа і страхування» (Освітньо-наукова програма «Гроші, фінанси і кредит») та "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" (Освітньо-наукова програма «Підприємництво та інвестування»).

Кафедра фінансів і підприємництва співпрацює з багатьма державними, приватними, виробничими і невиробничими підприємствами, фінансовими установами,  комерційними і некомерційними структурами м. Суми і області. Основними партнерами кафедри є регіональне відділення Фонду державного майна України по Сумській області, Сумська обласна дирекція „Райффайзенбанк Аваль”, ПАТ КБ „Приватбанк”, Державний ощадний банк України, Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання, ПАТ Сумихімпром та ін. Співпраця з ними полягає не лише в забезпеченні підготовки висококваліфікованих фахівців з фінансів і підприємництва, а й у проведенні наукових досліджень, до яких залучаються як провідні викладачі кафедри та аспіранти, так і найкращі студенти, що дозволяє в повній мірі розкрити їм свій науковий та творчій потенціал.

Викладачами кафедри встановлені тісні наукові зв'язки з науковцями різних вищих навчальних закладів та інститутів Національної академії  наук України та вищих навчальних закладів зарубіжних країн (Брюсельський університет, м. Брюсель, Бельгія;  Політехнічний університет Мілану (м. Мілан, Італія), Австралійський національний університет (м. Канберра,  Австралія), університет Вайкато (м. Гамільтон, Нова Зеландія), Грацький університет імені Карла і Франца (м.Грац, Австрія), Університет Кобленц-Ландау (м. Кобленц, Німеччина), Вища школа страхування і фінансів (м. Софія, Болгарія).

Широкі наукові зв'язки кафедри та відповідна якість підготовки спеціалістів дають змогу щорічно направляти випускників для подальшого навчання в аспірантурі провідних університетів України та іноземних навчальних закладів (КНУ ім. Т. Шевченка, м. Київ; Карлов університет, м. Прага, республіка Чехія; Техніко-гуманістична академія в м. Бєльско-Бяла, Польща; Вищому училищі страхування та фінансів м. Софія, Болгарія).

Поділитися: