Викладачами кафедри фінансів і підприємництва Сумського державного університету встановлені тісні наукові зв'язки з науковцями різних вищих навчальних закладів та інститутів: Політехнічний університет Мілану (м. Мілан, Італія), Австралійський національний університет (м. Канберра,  Австралія), університет Вайкато (м. Гамільтон, Нова Зеландія), Грацький університет імені Карла і Франца (м.Грац, Австрія), Університет Кобленц (м. Кобленц, Німеччина), Вища школа страхування і фінансів (м. Софія, Болгарія). У 2012 році кафедрою укладено угоду про співробітництво та наукові зв’язки з Політехнічним університетом Мілану.

Студенти та аспіранти кафедри фінансів і кредиту протягом 2011-2013р. проходили стажування та короткострокове навчання у Грацькому університеті імені Карла і Франца (Австрія), Вищій школі страхування і фінансів (м.Софія, Болгарія), Університеті Кобленц-Ландау (Німеччина), Техніко-гуманістичній академії, м. Бєльско-Бяла (Польща).

Випускники кафедри продовжують навчання за магістерськими програмами в Центрі економічних досліджень та післядипломної освіти CERGE-EI при Карловому Університеті (Прага, Чехія).

Підвищення кваліфікації викладачів здійснюється також шляхом стажувань за кордоном:

Окрім зазначеного вище, доцентом кафедри Ілляшенком К.В. та старшим викладачем Котенко Н.В. на конкурсній основі одержано грант Міністерства освіти і науки України на проходження стажування на базі Політехнічного університету Мілану терміном 3 місяці у 2013-2014 роках.

В рамках програми Erasmus Mundus у грудні 2015 р. підвищення кваліфікації в Університеті Бабеш-Беляй (Румунія) пройшов заступник завідувача кафедри д.е.н., Кобушко Ігор Миколайович.

Протягом 14-20 січня 2018 р. викладачі кафедри Абрамчук М., Гуменна Ю., Захаркін О.Тютюник І. пройшли підвищення кваліфікації у вигляді стажування в університеті в м. Бєльско-Бяла (Польща).

3 - 7 жовтня 2018 р. старший викладач Юлія Шкодкіна, взяла участь у роботі конференції BarCamp "Альтернативні формати заходів у науковій комунікації", яка проводилася в Мінську, Білорусь.

11 - 13 жовтня 2018 р. cтарший викладач кафедри Юлія Шкодкіна взяла участь у конференції “Соціальна залученість та участь молоді у регіоні Східного партнерства: поєднання досвіду у Східному партнерстві та Європейському Союзі", яка відбувалася в Тбілісі, Грузія.

З 15 по 18 вересня 2018 року старший викладач Юлія Шкодкіна взяла участь у заключному засіданні проекту міжнародного стратегічного партнерства “Peace & Love Vector”, яке відбувалося в місті Єреван, Вірменія.

У період з 28 січня по 9 лютого 2019 року доцент Зайцев О.В. взяв активну участь у науковому стажуванні у Польщі за програмою «Академічна доброчесність: виклики сучасності» для працівників закладів вищої освіти України.

У жовтні 2019 року студентка групи Ф-61 Білоус Юлія взяла участь у молодіжному польсько-українському обміні "Heritage - Eco it up", в молодіжному центрі Насутов м. Люблін, Польща.

Протягом тижня з 28.10.2019 p.  по 05.11.2019p. викладачі кафедри Котенко Н. та Салтикова Г. приймали участь у програмі академічної мобільності з метою підвищення кваліфікації у Метрополітному універститеті Прага Чеської республіки.

У період з 03 по 12 лютого 2020 року, м. Азнаур, Вірменія, в рамках програми Erasmus+ KA2 професор кафедри Ігор Кобушко прийняв участь у міжнародній освітній програмі «Тренінг для тренерів з розвитку навичок та інструментів навчання соціальному підприємництву»

На кафедрі виконувались науково-дослідницькі гранти, замовниками яких були: фонд «Євразія» (США), NATO (Бельгія, Греція), ICLEI – Міжнародна рада місцевих екологічних ініціатив (Фрайбург, Німеччина).

Викладачі приймають участь у міжнародних науково-практичних конференціях і публікують результати своїх наукових досліджень у міжнародних журналах у США, Німеччині, Франції, Японії, Данії, Греції.

Поділитися: