В період з 13.06.2016 по 22.06.2016 р в бізнес школі DKLex ACADEMY (м Таллінн) проходила стажування доцент кафедри фінансів і кредиту Похилько Світлана Василівна. У програмі брали участь викладачі вищих навчальних закладів України, топ-менеджери українських компаній, зацікавлених у виході на ринок країн ЄС.

Програма тренінгу передбачала вивчення правового регулювання бізнес-діяльності компаній в Естонії і країнах ЄС, аспекти функціонування фінансової системи і принципи діяльності банків, умови організації та побудови логістичних схем при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності.

В рамках стажування:

  • слухачі відвідали Естонський Податково-Митний Департамент, отримали знання щодо існуючих  переваг податкової системи Естонії для організації успішного бізнесу, що є основою для ефективного податкового планування при проведенні підприємницької діяльності, а також ознайомилися з принципами організації та проходження процедур митного декларування при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності як в Естонії, так і в країнах ЄС. Особливий акцент робився на концепцію відкритості та побудови постійного зв'язку з громадськістю та платниками податків, а також надання їм необхідних консультацій і послуг, додаткових електронних сервісів. В ході відвідування слухачі познайомилися з Головою Департаменту Естонії Мареком Хельмом, який розповів про впровадження нових технологічних рішень щодо декларування, що дозволяють спростити процес подачі звітності і навіть звести його до повної автоматизації.
  • побували в Торгово-Промисловій Палаті Естонії, де було розглянуто економічні показники Естонії, стан ринку експорту та імпорту, обговорювалися можливості для підприємництва, в тому числі на міжнародному рівні.
  • прослухали лекції про фінансові моделі та банківську систему країн ЄС, розглянули вимоги і умови оформлення акредитивних і факторингових операцій, кредитування, вивчили аспекти корпоративного і приватного банкінгу, було відвідано Талліннський Бізнес-Банк.
  • на практиці вивчили досвід роботи одного з найбільш технологічно розвинених логістичних центрів Естонії LogistikaPluss AS, що має автономну систему енергопостачання на основі сонячної енергії. Унікальними є системи обробки даних, обліку товарів, впроваджений в систему центру блок з утилізації відходів і захисту навколишнього середовища , принцип функціонування якого дозволяє не тільки звести до мінімуму негативний вплив на екологію, а ще забезпечує компанії додатковий дохід.

• відбулося знайомство з діяльністю вільної митній зоні «Порт Мууга», розкрито основні принципи законодавчого регулювання вільних економічних зон Естонії та країн ЄС,   можливість їх використання для ведення бізнесу.

Поділитися: